Współpraca ze szkołami i uczelniami

Współpraca ze szkołami i uczelniami

Współpraca ze szkołami i uczelniami wyższymi wpisana jest w strategię rozwoju naszej firmy. Istotnym elementem tej współpracy są płatne staże, które pomagają młodym ludziom stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu, nie bez przyczyny, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Pracujemy z osobami ambitnymi i otwartymi na nowe wyzwania, chętnymi do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jeśli chcesz się rozwijać i poznawać nowe horyzonty, zgłoś się do nas i rozpocznij swoją przygodę w branży TSL!

CO PROPONUJEMY?

1) Praktyki dla najlepszych - w 2005 roku uruchomiliśmy program „Praktyki dla najlepszych”. W latach 2005 – 2013 praktykę w naszej firmie odbyło 60 osób. Praktykanci zapoznawali się między innymi z pracą na stanowisku asystenta spedytora. Pod okiem opiekunów zapoznawali się z działaniem programu transportowego, giełd wolnych ładunków oraz pojazdów. Uzupełniali także dokumenty transportowe. Warto zaznaczyć, że najlepsze osoby po zakończeniu praktyk otrzymały propozycję stałej pracy.

2) Program staży – W 2012 roku wprowadziliśmy program płatnych staży. Staż rozpoczyna się tygodniowym szkoleniem, podczas którego stażyści poznają charakterystykę pracy w każdym z Zespołów Funkcjonalnych Działu Operacji oraz w Dziale Sprzedaży. Fakultatywnie wdrażają się w pracę Działu Fakturowania, Działu Technicznego i Działu Rozliczeń Kierowców oraz  Działu Finansowego. W stażu organizowanym przez PKS Gdańsk – Oliwa SA w 2012 - 2013 roku wzięło udział 13 studentów/absolwentów. Nad stażystami przez cały czas czuwał doświadczony Trener Spedytorów. Po zakończeniu stażu w 2012-2013 roku szóstce stażystów zaproponowano pracę w PKS Gdańsk – Oliwa SA.

3) System projektów –  stawiamy na realne problemy i prawdziwe projekty, które są analizowane przez studentów, w poszukiwaniu rozwiązań. PKS Gdańsk – Oliwa SA zalicza im te działania jako praktyki studenckie, co więcej, najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania mają szansę na wdrożenie.

4) Jesteśmy patronem kierunku Transport i Spedycja w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, gdzie wykładowcami są nasi pracownicy. Wiąże się to z naszym wkładem w opracowanie programów studiów, warunków zaliczeń, pomysłów na praktyki. Od października 2013  ruszyła nasza własna specjalność na studiach podyplomowych, która kształci przyszłą kadrę PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com