CSR

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Jest istotnym elementem zarówno naszej misji, jak i wizji organizacji. Inspirujemy naszych pracowników do działań na rzecz lokalnej społeczności – efektem jest między innymi cykliczna akcja „Podziel się piątakiem”, która polega na tym, że wszyscy członkowie nominowanego zespołu przekazują co miesiąc określone fundusze na wskazany przez nich cel. Na liście beneficjentów są organizacje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, zmagającymi się z chorobami onkologicznymi, jak również schroniska dla bezdomnych zwierząt. W przestrzeni internetowej prowadzimy akcje edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości związanej z bezpieczeństwem na drogach oraz profilaktyki zdrowotnej. Nasza organizacja angażuje się w propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Nasi pracownicy mogą realizować swoje sportowe pasje w ramach PKS Team – firma wspiera finansowo poszczególne wydarzenia. Otwartość i wartości na jakich oparta jest organizacja powodują, że wśród naszych pracowników są wolontariusze w schroniskach dla osób w kryzysie bezdomności, hospicjach, Centrum Wsparcia Ukrainy i w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Doceniania i promowanie takich postaw powoduje, że pracownicy oddolnie inicjują działania pomocowe. W 2020 roku zostaliśmy nagrodzeni brązowym medalem i certyfikatem EcoVadis za poziom społecznej odpowiedzialności biznesu. EcoVadis jako jedyny dostawca uniwersalnych ocen zrównoważonego rozwoju weryfikował nasze wyniki proekologicznego rozwoju w czterech obszarach tematycznych: środowisko, zatrudnienie, uczciwe praktyki biznesowe oraz łańcuch dostaw.

Nasze działania:

Aby zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych na naszych biurach zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne.

Każdego dnia dbamy o to, by zmniejszać zużycie plastiku. Nie kupujemy wody w plastikowych butelkach i staramy się pogłębiać nasze działania wybierając produkty z surowców wtórnych oraz biodegradowalne.

Poprzez wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów ograniczamy ilość zużycia papieru. Z naszymi kontrahentami rozliczamy się na podstawie e-faktury, skanów dokumentów przewozowych oraz poprzez umowy podpisywane elektronicznie.

We wszystkich naszych biurach przykładamy uwagę do sortowania śmieci. Jest to dla nas ważne z perspektywy ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz wpływu na ograniczanie emisji gazów cieplarnianych.

Dowodem naszych starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jest uzyskany certyfikat EcoVadis. Przyznawany przez największego dostawcę ocen z globalną siecią ponad 65 tys. zweryfikowanych firm. My możemy się poszczycić brązowym medalem i certyfikatem wydanym przez tą instytucję.

W związku z tym, że spora część naszej działalności jest związana jest z transportem drogowym, podejmujemy działania edukacyjne związane bezpieczeństwem na drodze. Przez kilka lat organizowaliśmy rodzinny piknik edukacyjny — Bezpieczną Trasę — której celem było zwrócenie uwagi najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz ich opiekunów na to, jak bezpiecznie korzystać z dróg, ścieżek rowerowych i chodników. W 2017 roku zostaliśmy instytucją roku w działaniach na rzecz BRD.

Od początku swojej działalności PKS Gdańsk – Oliwa SA przywiązuje wielką wagę do współpracy z przewoźnikami. Jako firma z prawie 60-letnim doświadczeniem wspieramy współpracujących z nami przewoźników udzielając bezpłatnego doradztwa w kwestiach finansowych oraz prawnych. Dbamy o naszych przewoźników, indywidualnie podchodzimy do ich potrzeb i każdorazowo dążymy do nawiązania wieloletniej współpracy.

Wiemy, jak istotne i cenne dla kierowców jest zdobycie doświadczenia. PKS Gdańsk – Oliwa SA przyjmuje zarówno kierowców zawodowych jak i tych, którzy dopiero zdali egzaminy. Młodych truckerów zatrudniamy do Szkoły Profesjonalnego Kierowcy, gdzie już na starcie swojej kariery mogą prowadzić pojazd u boku doświadczonego kolegi – pracując w tzw. podwójnej obsadzie.

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com