WIZYTA UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 Z KWIDZYNA

WIZYTA UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 Z KWIDZYNA

Dnia 17 października 2022 roku gościliśmy w gdańskim biurze 30 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Kwidzyna kształcących się w zawodzie technik logistyk z ich 3 opiekunami. Gości przywitał Prezes Rafał Olszewski, który podzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi osiągania celów osobistych i zawodowych aktywnie włączając w dyskusję słuchaczy. Od początku nawiązała się swobodna, przyjazna atmosfera – również z pozostałymi prelegentami firmy.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć o historii firmy, jej drodze do turkusu, strukturze organizacyjnej,           o spedycji i pracy spedytora, transporcie drogowym towarów niebezpiecznych, odpadów oraz o pracy magazyniera. Goście z zaciekawieniem słuchali opowiadań z życia zawodowego kierowcy, szczególnie dotyczących sytuacji trudnych, niebezpiecznych, ale i wesołych z podróży po Europie. Dowiedzieli się również jak przebiega proces rekrutacji w spółce, jakie są jej etapy, wymagane dokumenty od kandydata oraz jak przebiega proces wdrażania już po zatrudnieniu. 

Podsumowaniem wizyty był konkurs dotyczący tego, co usłyszeli uczniowie od prelegentów. Wybrano laureata spośród wszystkich, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania. Zwycięzca otrzymał atrakcyjne nagrody.

Uczniowie mieli też możliwość wejścia do kabiny auta z naczepą, obejrzenia miejsca przeznaczonego do noclegu dla kierowcy, na własne oczy zobaczyli jak wygląda zdejmowanie i zakładanie plandeki. A w środku naczepy mierzyli jej długość, szerokość, wysokość.

Uwieńczeniem wizyty było wykonanie pamiątkowych zdjęć. Ze spotkania młodzież wyniosła cenną, praktyczną wiedzę z branży TSL. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tym, co jest naszą pasją i mamy nadzieję, że pomogliśmy przyszłym logistykom i spedytorom w podjęciu właściwej decyzji o wyborze drogi zawodowej.      


2022.10.21

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com