Udany debiut smoczej drużyny PKS Gdańsk-Oliwa

Pierwsza czerwcowa niedziela i piękne słoneczne popołudnie to bardzo dobry czas na chwilę rekreacji na świeżym powietrzu. Skorzystali z niej zawodnicy wyścigów smoczych łodzi, którzy 2 czerwca 2019r. rywalizowali na wodach Martwej Wisły w rejonie przystani wioślarskiej przy ulicy Siennickiej 5. Byli wśród nich także przedstawiciele naszej firmy.

Ten drużynowy sport wodny wywodzący się z Chin, jak żaden inny rozwija grupową współpracę. Wioślarze muszą wykazać się zgraniem i efektywnym działaniem, by osiągnąć wspólny cel – jak najszybsze dopłynięcie do mety.

Nasza drużyna świetnie poradziła sobie z nowym wyzwaniem, podejmując rywalizację w amatorskich regatach o puchar GZZiSS w ramach Drugich Otwartych Mistrzostwach Gdańska w wyścigach Łodzi Smoczych. Mimo niedużego doświadczenia i jedynie kilku treningów zaangażowanie pracowników PKS Gdańsk-Oliwa SA zaowocowało miejscem tuż za podium.

W Turnieju drużyn AMATOR o puchar GZZiSS rywalizowało sześć zespołów. Każda osada liczyła dziesięcioro wiosłujących, których wspierali dobosz oraz sternik. Smocze łodzie ścigały się na dystansie 200 metrów. Imprezie towarzyszył festyn wodny.

 


2019.06.02

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com