Zajęcia na Wydziale Ekonomicznym UG

Pracownicy PKS Gdańsk-Oliwa SA od wielu lat chętnie angażują się w aktywności społeczne, będące odbiciem wartości i etyki w biznesie. Do takich działań należy szeroko pojęta współpraca z uczelniami wyższymi.

Pod patronatem PKS Gdańsk-Oliwa SA co roku prowadzony jest Konkurs Prac Magisterskich, a w bieżącym semestrze zimowym, w ramach promocji naszej firmy jako pierwszej turkusowej organizacji w branży TSL odbywają się wykłady ze studentami Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, we współpracy z Katedrą Polityki Transportowej.

Zajęcia te mają na celu zainteresowanie studentów tematyką transportowo-spedycyjną i zachęcenie ich do pracy w sektorze transportu i logistyki. Możliwość udziału w wykładach z przedstawicielami firmy z branży stwarza dla nich szansę na zapoznanie się z praktyką i doświadczeniem w pracy spedytora oraz zdobycie praktycznej wiedzy wykorzystywanej później w pracy zawodowej. Zajęcia prowadzone są przez pracowników PKS Gdańsk-Oliwa SA co dwa tygodnie w semestrze zimowym dla studentów IV roku.

Program uniwersyteckich wykładów obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Firma transportowa w samoorganizacji na przykładzie PPT PKS GDAŃSK-OLIWA SA
  2. Zarządzanie pracą kierowcy  - modele pracy kierowcy, sposoby zatrudniania, wyposażenie pojazdu  i kierowcy, rodzaje środków transportowych, czas pracy kierowców
  3. Praca spedytora - dokumenty przewozowe, ogólne warunki zleceń, proces realizacji i rozliczenia zlecenia, reklamacje i niezgodności w transporcie na przykładach
  4. RODO, SENT,ADR  w praktyce firmy transportowej
  5. Obsługa klienta w logistyce -  wyzwania, mierniki i cechy wiodącego operatora 
  6. Spotkanie podsumowujące

2018.10.23

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com