Sznyt trójboju sportowego

Ostatnio za pośrednictwem Pauliny Szymanel zaraziliśmy się trójbojem sportowym. Początki tej dyscypliny sięgają lat 50tych XX w. Jednak dopiero w 1973 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w formule jaką znamy dzisiaj. W Polsce pierwsze mistrzostwa zorganizowano w roku 1977. W skład zawodów wchodzą trzy boje, kompleksowo sprawdzające siłę mięśni całego ciała: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi oraz martwy ciąg.

Paulina Szymanel aka Mrówka Trójbojówka jest zawodniczką trójboju klasycznego od ponad roku. W kadrze Polski znalazła się wygrywając Mistrzostwa Polski juniorek do lat 23, poniżej 47 kg. Na Uniwersytecki Puchar Świata została powołana po wygraniu Pucharu Polski w kategorii juniorek oraz seniorek.  

Studia na Politechnice Gdańskiej oraz treningi uniemożliwiały zebranie potrzebnej na wyjazd kwoty pieniędzy. Jednak z naszą małą pomocą Paulinie udało się wyjechać na zawody i są tego efekty.

Pod bacznym okiem trenera Tadeusza Tessmer podczas Uniwersyteckiego Pucharu Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym odbywającego się w dniach 08.07.2018 – 14.07.2018 w Pilznie zdobyła srebrny medal w klasyfikacji ogólnej oraz 3 małe medale za poszczególne boje. Podczas swoich prób udało jej się pobić dwa rekordy Polski – w trójboju i wyciskaniu leżąc. Paulina zakończyła zawody z wynikiem 290 kg (przysiad 97,5 kg, wyciskanie leżąc 67,5 kg, martwy ciąg 125 kg), co dało jej 395,4 pkt Wilks’a.

Zawodniczka na swoim facebooku napisała skromnie – „nie jest źle”. Biorąc pod uwagę tylko 2,5 tygodniową regenerację, strach pomyśleć co by się działo po dłuższych przygotowaniach.

Gratulujemy jeszcze raz z całego serca i życzymy dalszych sukcesów!


2018.07.11

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com