Przepis na udaną sobotę?

Każdy, kto 20 maja  odwiedził Targ Węglowy w Gdańsku na pewno nie żałował. Inicjator i jednocześnie sponsor wydarzenia - firma PKS Gdańsk-Oliwa SA zadbał, aby nie zabrakło atrakcji dla uczestników żadnej grupy wiekowej. Piękna, słoneczna pogoda, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, dmuchane zamki, wymalowane, uśmiechnięte buźki dzieciaków, niepowtarzalna scena zbudowana na naczepie ciężarówki, bezpłatne serwisowanie rowerów, symulatory bezpiecznej jazdy, a do tego efektowne pokazy straży pożarnej, czyli innymi słowy – festyn rodzinny Bezpieczna Trasa!

Ciesząca się sympatią mieszkańców Gdańska i okolic, organizowana cyklicznie już od 5 lat Bezpieczna Trasa to gratka dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Poza rozrywką, wydarzenie niesienie za sobą bardzo istotne przesłanie – celem akcji jest, przede wszystkim, zwrócenie uwagi najmłodszych oraz ich opiekunów na to, jak bezpiecznie korzystać z dróg, ścieżek rowerowych i chodników. W związku z tym, termin wydarzenia nie był przypadkowy - już tylko kilka tygodni i początek upragnionych przez wszystkich wakacji, a to wiąże się ze wzmożonym ruchem turystycznym na drogach oraz, niestety, większą ilością wypadków.

Jak pokazują statystyki, latem nasilają się kolizje z udziałem najmłodszych, a korzystne warunki atmosferyczne wpływają na spadek koncentracji kierowców. Właśnie dlatego PKS Gdańsk-Oliwa SA, pamiętając o swoich obowiązkach względem lokalnej społeczności, promuje  bezpieczne zachowanie na drodze organizując, między innymi, takie wydarzania jak Bezpieczna Trasa.

 „Jestem zwolenniczką tego typu akcji. Uważam, że właśnie takie inicjatywy wpływają na świadomość dzieci oraz ich rodziców związaną z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze. Sama jestem mamą i sądzę, że nie ma lepszego sposobu niż połączenie edukacji z zabawą!” – mówi jedna z uczestniczek festynu, mama 5-letniej Oliwii.

Jeśli nie udało Wam uczestniczyć w tegorocznej Bezpiecznej Trasie, nie martwcie się! Kolejna edycja już za rok!


2017.05.16

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com