PKS Gdańsk-Oliwa SA wspiera młodych rugbistów

PKS Gdańsk-Oliwa SA jako turkusowa organizacja angażuje się w inicjatywy na rzecz przyszłych pokoleń oraz społeczeństwa lokalnego, wspierając ludzi z pasją i motywując do rozwoju. 

W miniony weekend odbył się Rugby Amber Cup 2019 – turniej dla młodych rugbistów z kategorii wiekowej U14 i U16, stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej rywalizacji. Zmagania toczyły się na stadionie MKS Ogniwo Sopot. W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z szesnastu klubów z siedmiu krajów.

Polskę reprezentowały trzy trójmiejskie kluby, rugbiści z Lublina  oraz z Wielkopolski. Ponadto na sopockim stadionie zagrały drużyny z sześciu państw: Litwy, Łotwy, Irlandii, Szwecji oraz Danii i Niemiec. Pierwszego dnia rywalizacja toczyła się w dwóch czterozespołowych grupach w kategoriach U 14 i U 16. Zwycięzcy grup oraz zespoły, które zajęły drugie miejsca walczyły w niedzielę o główne trofeum. Zespoły z miejsc 3 i 4 będą toczyły zaś rywalizację o miejsca 5-8.

W niedzielę 19 maja odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców. Mieliśmy przyjemność wziąć w niej udział i wręczyć nagrodę za zajęcie siódmego miejsca. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poza sportowym impreza miała także charytatywny charakter. W trakcie całego turnieju poprzez zakup słodkiego drobiazgu można było wesprzeć Zosię Marcinkowską cierpiącą na dziecięce porażenie mózgowe.


2019.05.20

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com