Jesteśmy Turkusowi już 6 rok

Jesteśmy Turkusowi już 6 rok

 

7 lipca 2017 rozpoczął się nowy rozdział PKS Gdańsk-Oliwa SA. Turkusowe zarządzanie poprzedził list intencyjny odczytany w Gdańsku i rozmowy o nowej koncepcji opartej na zaufaniu, odpowiedzialności i współpracy, które odbyły się w każdej z naszych 16 lokalizacji w Polsce.

Długoletni Współpracownicy z uśmiechem wspominają, że turkusowa droga początkowo była wyboista. Podczas cyklicznych spotkań i szkoleń wszyscy uczyliśmy się, że samozarządzanie nie oznacza braku zasad i samowoli. Jest za to tym, co na zawodowej drodze dodaje skrzydeł tak, jak potrzebuje tego każdy z nas. Bardzo szybko z inicjatywy Współpracowników powstał Kodeks Koleżeński, blog firmowy, nowe zespoły zadaniowe skoncentrowane na wypracowywaniu najkorzystniejszych rozwiązań w różnych aspektach życia firmy.
Dziś Turkus rozgościł się u nas w najlepsze i chyba mało kto wyobraża sobie powrót do przeszłości. Cenimy przestrzeń dla nowych pomysłów i kreatywności, wykorzystywanie naszych mocnych stron i talentów. Mamy wpływ na innowacje, co pozwala stale się rozwijać w poczuciu, że nasza praca ma sens.
„W turkusie nie dążymy do uznania, sukcesu, bogactwa i przynależności, by wieść dobre życie. Dążymy do dobrze przeżywanego życia, a jego efektem może stać się uznanie, sukces, bogactwo i miłość”. Cytując Frederica Laloux tego właśnie życzymy sobie jako organizacja na kolejne 6 i więcej lat.


2023.07.07

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com