Odwiedziny uczniów Technikum o profilu Technik-Logistyk

Jak znaleźć dobrą pracę, spełniać się zawodowo i robić to, co się lubi? Takie pytania zadaje sobie każdy z nas przy okazji poszukiwań firmy, z którą chciałby podjąć współprace na długie lata i realizować się w pracy. Wybór ten jest zazwyczaj skomplikowany i uwarunkowany różnymi czynnikami. Ogromny wpływ ma na niego rozwój zawodowy w latach szkolnej edukacji.  

Aby ułatwić młodzieży ważne przyszłościowe decyzje Fundacja Inspirujące Przykłady stworzyła program dla szkół średnich, mający zainspirować uczniów do poszukiwania ścieżek kariery spójnych z rynkiem pracy, a jednocześnie inspirujących do osobistego rozwoju. Pomysłodawcy projektu podejmują w tym celu współpracę z przedsiębiorstwami, które stawiają przede wszystkim na dobre relacje między pracodawcą a pracownikiem. Takie działanie jest bardzo bliskie idei turkusowej organizacji, którą kieruje się w swojej działalności PKS Gdańsk-Oliwa SA.

W ramach współpracy z fundacją w ostatni październikowy poniedziałek siedzibę naszej firmy odwiedzili uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Wejherowie, Technikum o profilu Technik-Logistyk, którzy spotkali się z pracownikami PKSu. Była to dla nich niepowtarzalna okazja, by z pierwszej ręki poznać tajniki pracy kierowcy, a także zwiedzić wnętrze samochodu ciężarowego. Lekcja odbyła się wewnątrz naczepy pojazdu. Ponadto uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jaka jest rola spedytora oraz jak pracuje się w turkusowym PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Dzięki zaangażowaniu fundacji i naszych pracowników lekcja w praktyce okazała się  przyjemną odskocznią od spędzania czasu w szkolnej klasie i zainspirowała uczniów do poszukiwania własnej i inspirującej życiowej drogi.  

 


2019.10.31

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com