Cykl #TSLExpert

Cykl #TSLExpert

Zapraszamy do pierwszego odcinka z cyklu #TSLExpert. O transporcie Intermodalnym opowiada Jacek Piotrowski Intermodal Manager PKS Gdańsk-Oliwa SA.

(…) Pytanie, z którym coraz częściej się spotykam w pracy dotyczy przeznaczenia przewozów intermodalnych. Rozwiązanie rekomenduję firmom, które chcą szybko i sprawnie przemieszczać towary na znaczne odległości. Jednocześnie optymalizując przy tym koszty logistyki dostaw - transport na odległość już powyżej 300 km może być porównywalny z drogowym, a powyżej 600 km stanowić konkurencję dla drogowego.

W praktyce transport intermodalny umożliwia zmniejszenie jednostkowego kosztu procesu transportowego w zamian zwiększając liczbę możliwych wariantów przewozowych, ponieważ np. jednostki ładunkowe, kontenery i naczepy mogą pełnić funkcję mobilnego magazynu.

Szybkie i terminowe dostawy podnoszą jakość usług znacznie ograniczając niebezpieczeństwo uszkodzenia towaru. Ważne jest, że najdłuższe odcinki kolejowe i morskie oraz najkrótsze odcinki drogowe na tzw. pierwszej i ostatniej mili pozwalają na przewiezienie cięższej i większej partii towaru na jednym liście przewozowym. Co więcej zwiększa się możliwość tzw. okazji załadowczych i ułatwia dostępność do usług i zasobów transportowych poprzez wykorzystanie jednego operatora intermodalnego do wszystkich części składowych procesu transportowego.

 

2024.03.01

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com