Proces rekrutacji

Krok 1 - publikacja ogłoszenia

Rozpoczęcie procesu rekrutacji w PKS GDAŃSK-OLIWA SA rozpoczynamy od rozpowszechnienia w sieci informacji o wolnych wakatach. Aby przyciągnąć jak najlepszych kandydatów, dokładamy wszelkich starań aby nasze ogłoszenia się wyróżniały i zachęcały do wzięcia udziału w rekrutacji.

Krok 2 - zbieranie aplikacji

Gdy nasze ogłoszenia w całości opanują portale ogłoszeniowe, rozpoczynamy zbieranie aplikacji. Ten etap trwa około 2 tygodni, aby każdy chętny zdążył zgłosić chęć podjęcia z nami współpracy, nawet jeśli przegapił ogłoszenie w dniu publikacji. 

Krok 3 - selekcja CV

Kiedy nasza rekrutacyjna skrzynka mailowa pęka w szwach, zespół HR wraz z poszczególnymi zespołami lub ich przedstawicielami udaje się na naradę i wspólnie wybiera najlepsze aplikacje. Szukamy najlepszych z najlepszych, w związku z czym nasze narady bywają czasem burzliwe.

Krok 4 - kontakt z najlepszymi kandydatami

Po długich naradach i żywiołowych dyskusjach, kontaktujemy się telefonicznie z potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Jeżeli nie  zdążyłeś odebrać od nas telefonu - spokojnie, przesyłamy kandydatom wiadomość z informacją o próbie kontaktu, aby nikt z zainteresowanych nie przegapił swojej szansy na wzięcie udziału w rekrutacji. Podczas telefonicznej rozmowy z kandydatem, zapraszamy go na rozmowę rekrutacyjną w możliwie jak najszybszym, ale dogodnym dla obu stron terminie.

Krok 5 - rozmowa rekrutacyjna etap I

Kilka dni poświęcamy na spotkania z kandydatami. W rozmowach rekrutacyjnych uczestniczy zazwyczaj przedstawiciel zespołu HR oraz reprezentant zespołu(lub cały zespół), do którego prowadzimy rekrutację. Rozmowa trwa około pół godziny i ma charakter zapoznawczy, więc nie musisz się mocno stresować!

Krok 6 - wytypowanie pretendentów do etapu II

Po zakończeniu I etapu rozmów rekrutacyjnych, wybieramy ścisłą czołówkę, którą zapraszamy na kolejny etap rekrutacji, jakim jest rozmowa z Zarządem PKS GDAŃSK-OLIWA SA. W trakcie trwania tego etapu, kontaktujemy się również z osobami, które nie przeszły pomyślnie pierwszego etapu rekrutacji, aby podziękować każdemu, kto poświęcił nam swój drogocenny czas i życzyć powodzenia w dalszym eksplorowaniu rynku pracy.

Krok 7 - rozmowa rekrutacyjna etap II

W trakcie drugiego etapu rozmów rekrutacyjnych, kandydaci są przedstawiani zarządowi PKS GDAŃSK-OLIWA SA. 

Krok 8 - zatrudnienie

Po spotkaniu z członkami zarządu PKS GDAŃSK-OLIWA wybieramy szczęśliwca, który dołączy do naszego zespołu. Telefonicznie kontaktujemy się z wybranym kandydatem, niezwłocznie po podjęciu decyzji i zapraszamy na spotkanie w zespole HR w celu dokonania wszelkich formalności. Zwyczajowo kontaktujemy się również z osobami, które nie zostały wytypowane do zatrudnienia w naszej firmie, aby podziękować za poświęcony czas i życzyć powodzenia w poszukiwaniu zatrudnienia. 

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2021
Design and implementation: LemonMind.com