O nas

Na rynku TSL funkcjonujemy od ponad 55 lat, w tym czasie rozwinęliśmy działalność na rynku krajowym jak i europejskim, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki. Posiadamy 11 lokalizacji, co znacząco ułatwia Klientom dostęp do naszej oferty, a zespół ambitnych i zaangażowanych profesjonalistów dba o najwyższy poziom obsługi. Dzięki doświadczeniu i elastycznemu podejściu możemy sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

Poznaj naszą historię

Misja Firmy:

Jesteśmy po to, aby rzeczy trudne w transporcie stały się proste.

Wizja Firmy:

Będziemy odgrywać istotną rolę na rynku europejskim.

Do 2026 roku rozwiniemy ofertę usług transportowych oraz zwiększymy udział w obszarze przewozu towarów częściowych i drobnicowych.

Sprostamy największym wyzwaniom, a w transporcie nie będzie dla nas rzeczy niemożliwych.

DNA:

PKS Gdańsk-Oliwa to nowoczesna, turkusowa organizacja, która od 55 lat wspiera biznes swoich klientów, realizując kompleksowe usługi transportu drogowego - zawsze sprawnie, bezpiecznie i z gwarancją wysokiego poziomu obsługi.

TRADYCJA - PKS Gdańsk-Oliwa działa na rynku od 55 lat, aktywnie współtworząc najlepsze praktyki polskiej branży transportowej i czerpiąc siłę i doświadczenie z bogatej tradycji.

TRANSPORT - PKS Gdańsk-Oliwa specjalizuje się w kompleksowych usługach transportu krajowego i międzynarodowego, wyznaczając standardy tej branży w Polsce.

TECHNOLOGIA - PKS Gdańsk-Oliwa stale usprawnia procesy i inwestuje w nowoczesne, dedykowane rozwiązania technologiczne, odpowiadając aktywnie na zmiany rynkowe i wyprzedzając potrzeby swoich klientów i partnerów.

TURKUS - PKS Gdańsk-Oliwa nieustannie wprowadza dobre praktyki i nowoczesne systemy organizacji zarządzania i współpracy, inwestując w partnerskie relacje i tworząc przyjazne miejsce pracy, umożliwiające szybki rozwój umiejętności i kompetencji.

TROSKA - PKS Gdańsk-Oliwa rozwija się, z najwyższą troską i zaangażowaniem podchodząc do potrzeb, sytuacji i aspiracji swoich klientów, partnerów i współpracowników.

Wartości:

 

Siłę marki PKS Gdańsk-Oliwa buduje system siedmiu wartości, którymi firma kieruje się jak kodeksem i mapą drogową, zarówno w relacjach zewnętrznych, jak i wewnątrz zespołu, i które wyznaczają wspólną drogę organizacji.

WSPÓŁPRACA – Współpraca drogą do sukcesu. Wierzymy, że jedynie doskonała współpraca, oparta na uczciwości, zaangażowaniu, partnerstwie i wzajemnym zaufaniu, umożliwia wykorzystanie efektu synergii i pozwala z sukcesem realizować nawet najbardziej śmiałe cele.

ROZWÓJ - Dążymy do rozwoju. Nieustannie doskonalimy siebie i nasze umiejętności, aby sprostać potrzebom  klientów – a nawet by je kreować i wyprzedzać.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ - Kierujemy się odpowiedzialnością. Świadomie wykorzystujemy swoje umiejętności z pożytkiem dla organizacji, klientów i partnerów. Jesteśmy gotowi do podejmowania ryzyka. Odpowiadamy za swoje decyzje i za siebie nawzajem.

ZAANGAŻOWANIE - Pracujemy na pełnych obrotach. Utrzymujemy wysoki poziom zaangażowania i jesteśmy proaktywni w stosunku do potrzeb naszych klientów i partnerów.

JAKOŚĆ - Najwyższa klasa obsługi. Troszczymy się o potrzeby klientów i dążymy do tego, by zapewnić im najlepszy z możliwych poziom obsługi.

PASJA - Napędza nas pasja. Lubimy to, co robimy i znamy się na swojej pracy - zależy nam, żeby wykonywać ją jak najlepiej.

ENERGIA - Zasilani pozytywną energią. Dbamy o ergonomię pracy, dobrą atmosferę i dobre środowisko – wspólnie troszczymy się o lepsze jutro dla nas i przyszłych pokoleń.

Jakość i bezpieczeństwo

Jakość i bezpieczeństwo

PPT PKS Gdańsk-Oliwa SA jest firmą, która podjęła środki w celu zabezpieczenia swojej działalności gospodarczej, dzięki czemu dla swoich partnerów handlowych jest wiarygodnym kontrahentem w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Klienci, powierzając towar PKS Gdańsk — Oliwa SA zyskują gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa, które zapewniają:

 • System Zarządzania Jakością oparty na wymaganiach normy PN EN ISO 9001:2015, który swoim zakresem obejmuje krajowy i międzynarodowy transport drogowy oraz spedycję. Certyfikat wydany przez Lloyd’s Register Quality Assurance potwierdza konsekwentną realizację naszej misji oraz wizji, zgodnie z którymi gwarantujemy terminowość, pełną informację o ładunku i dostępności samochodów.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego w ruchu międzynarodowym. Suma gwarancyjna stanowi równowartość 300.000 Euro. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego w ruchu krajowym. Suma gwarancyjna stanowi równowartość 300.000 Euro.
 • Pozwolenie AEO nr PLAEOS320000190114 - upoważniony przedsiębiorca w zakresie bezpieczeństwa i ochrony wydany przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku, które potwierdza, że PKS Gdańsk-Oliwa SA:
  • Przestrzega przepisów prawa celnego i przepisów podatkowych,
  • Nie ma na koncie żadnych przestępstw karnoskarbowych,
  • Jest wypłacalny,
  • Posiada wysoki poziom kontroli sowich operacji i przepływu towarów,
  • Spełnia odpowiednie standardy bezpieczeństwa i ochrony w zakresie: kontroli dostępu, procesów logistycznych, procesów związanych z postępowanie z określonymi towarami w obszarze odnoszącym się do Pracowników oraz w obszarze identyfikacji partnerów handlowych.
 • PKS Gdańsk-Oliwa SA została nagrodzona brązowym medalem i certyfikatem EcoVadis za poziom społecznej odpowiedzialności biznesu. EcoVadis jest jedynym dostawcą uniwersalnych ocen zrównoważonego rozwoju. PKS Gdańsk-Oliwa SA po zaproszeniu do raportowania na tej platformie, w ten sposób weryfikuje swoje wyniki proekologicznego rozwoju w czterech obszarach tematycznych: środowisko, zatrudnienie, uczciwe praktyki biznesowe oraz  łańcuch dostaw. 

Nagrody i wyróżnienia:

Nagrody i wyróżnienia:

Podczas naszej działalności otrzymaliśmy liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, między innymi: 

 • Pozwolenie AEO nr PLAEOS320000190114 - upoważniony przedsiębiorca w zakresie bezpieczeństwa i ochrony wydany przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku
 • ISO 9001:2015, który swoim zakresem obejmuje krajowy i międzynarodowy transport drogowy oraz spedycję. Certyfikat wydany przez Lloyd’s Register Quality Assurance.
 • Brązowy medal i certyfikat EcoVadis za poziom społecznej odpowiedzialności biznesu. 
 • Pomorski Pracodawca Roku 2018,
 • Gazele Biznesu 2017.

CSR

Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w działania społeczne, z których jesteśmy dumni, a które są odbiciem wartości i etyki w biznesie w które szczerze wierzymy.

Czytaj więcej

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2024
Design and implementation: LemonMind.com