samofakturowanie

PKS Gdańsk-Oliwia SA uruchomił nową usługę - samofakturownie, która upraszcza i przyspiesza rozliczenia z przewoźnikami.

 • Przewoźnik nie musi wystawiać faktury – robimy to w jego imieniu, gwarantujemy, że faktura jest poprawnie wystawiona pod kątem podatkowym
 • Faktury te są traktowane priorytetowo, otrzymują Państwo wystawianą Fakturę na emaila w przeciągu 24h od wpłynięcia do nas oryginalnych dokumentów
 • Przewoźnik wysyła do nas tylko dokumenty przewozowe wraz z wypełnionym Formularzem Samofakturowania na którym tylko wystarczy wpisać Nr zlecenia, datę załadunku i rozładunku
 • Kierowca może zostawić dokumenty z wypełnionym Formularzem na Słubicach (ul. Transportowa 8a) w naszym punkcie technicznym 7 dni w tygodniu o każdej porze. Termin zapłaty liczymy od dnia wpłynięcia dokumentów do punktu technicznego. (w tym przypadku oszczędzamy czas na standardową wysyłkę)
 • Przewoźnik ma możliwość otrzymania skonta i wypłaty w walucie
 • Jest możliwość wyboru fakturowania zbiorczego

Opinia firmy "Gabi"

„[...] od grudnia ubiegłego roku przeszliśmy na zaproponowane przez firmę PKS samofakturowanie . Na początku tej wiadomości sami nie wiedzieliśmy jak do tego podejść i jakie są z tym związane wymagania. Po pierwszym samofakturowaniu zorientowaliśmy się, że nie ma nic prostszego. Każdą firmę przewozową, która współpracuje z PKS zachęcam do tej formy fakturowania.”

Tomasz Karcz

Jak to działa

 • Przewoźnik podpisuje umowę samofakturowania (wymagany skan)
 • Po wykonaniu usługi przewoźnik przesyła oryginały dokumentów przewozowych z wypełnionym formularzem samofakturowania
 • PKS wystawioną fakturę w 24h przesyła na email przewoźnika od momentu otrzymania kompletu dokumentów przewozowych
 • Przewoźnik ma możliwość zgłaszania uwag do wystawionej faktury, w przypadku braku uwag po 24h faktura jest automatycznie akceptowana
 • Faktura zostaje przekazana do płatności
 • Przewoźnik otrzymuje płatność zgodnie z ustalonym terminem płatności w PLN lub EUR

Opinia K&K Sikora Trans

„ Współpraca z systemem samofakturowania na chwilę obecną przebiega pomyślnie i sprawnie. Dobry kontakt z Pracownikami w Państwa firmie, którzy zajmują się wystawianiem faktur. W razie niejasności bądź problemów sprawa szybko zostaje rozwiązana i wyjaśniona. Sam proces wysyłki dokumentów jest prosty i czytelny, a wprowadzane faktury są szybko wysyłane na maila. Płatność zostaje realizowana bez opóźnień, a to jest dla nas priorytetem. Mam nadzieję, że będzie tak cały czas. ”

Jakub Sikora

Jak dołczyć?

 • Jeśli jesteście Państwo zainteresowani mogą Państwo skorzystać z poniższych opcji: Wysłać maila na adres: samofakturowanie@pks-sa.com   lub  zadzwonić pod nr tel.: +48 58 76 999 04, mob.: +48 510 156 536
 • Samofakturowanie dotyczy krajowych przewoźników(tych których działalność zarejestrowana jest w Polsce).

Opinia Koper Trans

„ Jestem właścicielem firmy transportowej, która to współpracuje od kilku lat  z Firmą PKS Gdańsk-Oliwa SA. Niedawno zaproponowano nam w ramach naszej współpracy skorzystania z nowego projektu PKS Gdańsk-Oliwa SA, jakim jest samofakturowanie. Mieliśmy, co do tej formy fakturowania wiele wątpliwości, ale spotkanie z Panią Magdą i odpowiedzi na nasze pytania rozwiały wszelkie wątpliwości. Była to słuszna decyzja, teraz wystawienie faktur jest po stronie PKS Gdańsk-Oliwa SA, ja tylko wysyłam oryginały dokumentów potrzebne do wystawienia faktury. Faktura trafia do Nas mailowo natychmiastowo bez zbędnej zwłoki oraz mam pewność, że faktura jest poprawna i płatność trafi do mnie w wyznaczonym terminie. Te rozwiązanie obniżyło moje koszty o zatrudnienie osoby, która zajmuje się fakturowaniem, oraz oszczędność mojego czasu, co dało mi możliwość rozwijania swojej firmy, a nie zajmowanie się fakturami i korektami. Serdecznie polecam Państwu takie rozwiązanie, może Państwu to ułatwić prowadzenie działalności, jakim jest transport mi to ułatwiło.”

KOPER-TRANS Paulina Koper

faq

Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Faktury wystawiane w ramach samofakturowania należy wykazywać w plikach JPK_VAT na zasadach ogólnych, tj. w taki sam sposób jak zwykłe faktury sprzedażowe z numerem własnym nadanym przez wystawcę tych faktur czyli przez Nabywcę usługi – jest to opisane z Załączniku do Umowy o Samofakturowaniu. Tzn. że Przewoźnik może nadal wystawiać faktury do innych Firm a wystawioną fakturę przez PKS Gdańsk-Oliwa SA ujmuje w swojej ewidencji z numerem nadanym przez PKS Gdańsk-Oliwa SA pomiędzy swoimi fakturami.

Faktury wystawione przez PKS Gdańsk-Oliwa SA w imieniu Przewoźnika można ująć w Rejestrze Sprzedaży na dwa sposoby: 
 1. Na końcu miesiąca

Faktury z numeracją 187-193/2019 wystawia Przewoźnik za usługi dla innych Kontrahentów. Faktury S000015/11/2019; S000063/11/2019;S0000121/11/2019 wystawia PKS Gdańsk-Oliwa SA w imieniu Przewoźnika na podstawie umowy Samofakturowania

 1. Zgodnie z datami wystawienia 

 

Nie ma takiej potrzeby. Podpisaną umowę należy mieć w biurze i w razie Kontroli Urzędu Skarbowego móc ją pokazać.

Podpisana umowę na samofakturowanie można wysłać tylko na email samofakturowanie@pks-sa.com . Zostanie ona podpisana przez PKS Gdańsk-Oliwa SA i również odesłana emailem.

Umowa na samofakturowanie obowiązuje od następnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Przykład: Umowa na samofakturowanie podpisana 27 listopada, obowiązuje od 1 grudnia. Jeżeli Przewoźnik realizuje zlecenie z załadunkiem 29 listopada i rozładunkiem rzeczywistym 2 grudnia to już do tego zlecenia obowiązuje umowa samofakturowania. Przewoźnik wysyła do PKS Gdańsk-Oliwa SA oryginały dokumentów przewozowych wraz z Formularzem samofakturowania.

Od daty wpływu kompletu oryginalnych dokumentów przewozowych wraz z Formularzem Samofakturowania do PKS Gdańsk-Oliwa SA (w Gdańsku lub w Słubicach).

Szybki kontakt

Copyright © PKS Gdańsk-Oliwa 2020
Design and implementation: LemonMind.com